webová řešení

4. díl: Přehledný design aneb Jak rozjet nový internetový obchod

Poslední 4 týdny se vám pokoušíme sepsat ty nejdůležitější kroky, díky kterým dosáhnete se svým novým internetovým obchodem lepších výsledků. Dnes se opět podíváme na další, velmi důležitý prvek, kterým je vzhled a celkový design e-shopu.

3 vteřiny a pryč

Jakmile se vám podaří přivést na stránku potenciálního zákazníka, je velmi důležité jej na stránce udržet a následně přimět k prodeji. A samotný design vašeho obchodu je v tomto směru velmi důleižtým aspektem. Dle studií stačí uživateli pouhé 3 vteřiny, aby se rozhodl, zda-li na www stránce e-shopu setrvá nebo odejde. 3 vteřiny se na první pohled zdají jako poměrně velmi krátký čas. Ve skutečnosti je to ale dostatečně dlouhý čas, aby si udělal uživatel obecný přehled o stránce a vyhodnotil, zda-li se dostatečně zorientoval či nikoliv. Pokud se cítí zmatený či ztracený, obchod z pravidla opouští a hledá informace jinde. A právě toto riziko chceme minimalizovat.

Návštěvník by měl od prvního momentu příchodu na stránku jasně vědět, kde se nachází, kam může pokračovat nebo jaké akce provést. Primárně by měl vidět hlavní menu e-shopu, ve kterém bude zvýrazněna sekce, v níž se aktuálně nachází (u e-shopů je to většinou přehled kategorií). Součástí hlavního menu by měly být také odkazy, které vedou na úvodní stránku e-shopu a rychlý kontakt na podporu.

Ideálním způsobem jak ukázat návštěvníkovi jeho aktuální pozici v hierarchii celého obchodu je tzv. drobečková navigace. Díky tomuto prvku uživatel ihned vidí, kde přesně se na stránce nachází. Vedlejším, avšak o to vítanějším bonusem implementace drobečkové navigace (angl. BreadCrump) je fakt, že ji doporučuje samotný Google. To jsou již 2 velmi rozumné důvody, proč drobečkovou navigaci na váš internetový obchod nasadit.

Tipy jak udělat přehledný design webu

  • jednoduchý a sjednocený styl
  • max. 2 hlavní barvy (bílá a černá se do toho nepočítá :)
  • udržovat dostatečnou „vzdušnost“ stránek
    • zbytečně netlačit velké množství informací na malý prostor
  • dostatečně viditelné hlavní menu
  • přidat drobečkovou navigaci
  • vždy viditelné rychlé kontakty – e-mail a telefon
  • zvýrazněné „akční“ prvky – tl. KOUPIT, ODESLAT, REZERVOVAT apod.
Naše reference
Kompletní redesign e-shopu s napojením na skladový systém Výroba loga a vizitek pro wellness salón Tvorba www stránky pro plzeňskou restauraci
zobrazit další
Napsali o nás
In our business we always need to keep one step in front of our competitors. We have found BECORP a reliable partner for providing quality IT solutions, without big costs. They always listen to what we need and find a way, even though our requirements are complex and often ...
zobrazit další
Naši klienti
REALITY FLASH s.r.o.Ferratum Czech s.r.o.TS Plzeň a.s.Václav KoudelaVáclav KoudelaModul Servis s.r.o.Assessment Systems International s.r.o.idioma s.r.o.Fuji Koyo Czech, s.r.o.PRO TRAVEL CK s.r.o.
Blog o webdesignu
4. díl: Přehledný design aneb Jak rozjet nový internetový obchod

Poslední 4 týdny se vám pokoušíme sepsat ty nejdůležitější kroky, díky kterým dosáhnete se svým novým internetovým obchodem lepších výsledků. Dnes se opět podíváme na další, velmi důležitý prvek, kterým je vzhled a celkový design e-shopu. 3 vteřiny a pryč Jakmile se vám podaří přivést na stránku potenciálního zákazníka, je velmi důležité jej na stránce udržet a následně přimět k prodeji. A samotný design vašeho obchodu je v tomto směru velmi důleižtým aspektem. Dle studií stačí uživateli pouhé 3 vteřiny, aby se rozhodl, zda-li na www stránce ...

zobrazit blog - zobrazit novinky

POUŽÍVÁME COOKIES - OK