webová řešení

Neomezené možnosti Google Analytics

Google analytics je komplexní analytický program navržený společností Google, který běží na jeho serverech a generuje detailní statistické údaje o chodu webové stránky, měří dlouhodobou návštěvnost či konverze, umožní vám sledovat návštěvníky v real-time čase a generuje zprávy, které vám pomohou s marketingem. Jde o nejpoužívanější statistickou webovou online službu vůbec.

Pro využití Google analytics je třeba se zaregistrovat přímo na stránkách aplikace. Pro přihlášení je možné využít váš stávající účet u Google, má-li jej. V opačném případě můžete využít jakoukoliv jinou e-mailovou schránku. Účet je možné také nasdílet mezi další googlovské účty, což velmi ocení především webdesigneři.

Google analytics nabízí široké možnosti

Google analytics nabízí opravdu široký sortiment možností a každý si přijde na své. Můžete sledovat to, co se děje na vašich stránkách právě teď, zjistit, kolik uživatelů se zde nachází a jaký je předmět jejich zájmu v reálném čase. Nevýhodou je to, že dlouhodobá data bývají zpožděná a denní přístupy mívají i jeden den prodlení. Je možné vytvořit si vlastní přehledy o potřebných informacích a vlastní proměnné, díky kterým shromažďujete informace o důležitých zákaznících, také se dá sledovat trasa jejich pohybu na stránce, sledovat a upravovat nejdůležitější ukazatele výkonu firmy, sdílet informace s ostatními zaměstnanci a formátovat si vlastní údaje tak, jak chcete a potřebujete.

Tím to ale zdaleka nekončí. Možná je také analýza rychlosti webu nebo analýza na stránce, kdy vizuálně analyzujete pohyb návštěvníků. Pomocí funkce Site search například přivedete zákazníky rychle k tomu, co hledají. Pro Google analytic také není problém zjistit, jak často si stahují třeba brožury k produktům nebo aplikaci přímo propojit s dalšími službami od Googlu, například AdSense a zvyšovat tak účinnost PPC kampaní, aby se reklamy na stránkách zobrazovaly na nejvýhodnějších místech.

GA spolupracuje i s Facebookem a dalšími sociálními sítěmi

Co se týče sociálních sítí, můžete měřit jejich dopad na své podnikání díky Přehledům sociálních sítí. Co vaši zákazníci sdílejí a kde? Které sociální sítě je přivádějí k vašim produktům a tudíž jsou pro vás důležité? To vše vám GA řeknou a poradí kde, co a jak vylepšit.

Nechybí ani možnost mobilní analýzy, kdy měříte počet návštěv z mobilních zařízení. Služba Google analytics je dělaná i pro mobilní aplikace a umožňuje vše od jejího stažení až po práci s ní. Jak používání mobilů prospívá vaší firmě? Pomocí reklam ji snáze vyhledají lidé používající telefony a tablety. Zobrazte si, odkud mobilní provoz přijde a jaká mobilní zařízení a operační systémy návštěvníci stránky používají.

Zvyšte také účinnost stránky ve vyhledávačích, získávejte informace o návštěvnících, kteří už projevili zájem o vaše služby nebo sledujte, jaká grafická reklama je nejlepší.

Možnosti GA jsou díky stovkám funkcí, které týden co týden přibývají nebo jsou vylepšovány a možnostem absolutního propojení i s ostatními googláckými službami AdSense či Webmaster tools téměř neomezené, jejich nasazení na web velmi jednoduché, rychlé a zdarma. Není tedy žádný důvod proč by tato bezkonkureční služba měla na vaší webové stránce či internetovém obchodu chybět :)

Naše reference
Moderní responzivní webový kalkulátor cestovního pojištění Kompletní redesign e-shopu s napojením na skladový systém Výroba loga a vizitek pro wellness salón
zobrazit další
Napsali o nás
Firma BECORP pro nás vytvořila již řadu internetových řešení přesně podle našich požadavků a potřeb. Po celou dobu naší několikaleté spolupráce nám vychází ve všem vstříc. Jejich práce je pečlivá, rychlá a mohu je tedy jen doporučit.
zobrazit další
Naši klienti
REALITY FLASH s.r.o.Ferratum Czech s.r.o.TS Plzeň a.s.Václav KoudelaVáclav KoudelaModul Servis s.r.o.Assessment Systems International s.r.o.idioma s.r.o.Fuji Koyo Czech, s.r.o.PRO TRAVEL CK s.r.o.
Blog o webdesignu
4. díl: Přehledný design aneb Jak rozjet nový internetový obchod

Poslední 4 týdny se vám pokoušíme sepsat ty nejdůležitější kroky, díky kterým dosáhnete se svým novým internetovým obchodem lepších výsledků. Dnes se opět podíváme na další, velmi důležitý prvek, kterým je vzhled a celkový design e-shopu. 3 vteřiny a pryč Jakmile se vám podaří přivést na stránku potenciálního zákazníka, je velmi důležité jej na stránce udržet a následně přimět k prodeji. A samotný design vašeho obchodu je v tomto směru velmi důleižtým aspektem. Dle studií stačí uživateli pouhé 3 vteřiny, aby se rozhodl, zda-li na www stránce ...

zobrazit blog - zobrazit novinky

POUŽÍVÁME COOKIES - OK