webová řešení

Jak a kde registrovat webovou doménu?

Nejprve je potřeba si vysvětlit, co to webová doména vůbec je. Jedná se o jednoznačnou identifikaci konkrétní webové stránky v rámci celého internetu. Z předchozí věty tedy logicky vyplývá, že nemohou existovat dvě stejná doménová jména a jakmile je konkrétní doména zaregistrována Petrem, nemůže ji již registrovat Pavel, dokud ji Petr bude každý rok prodlužovat. Více o složení domén si můžete přečíst v našem dalším článku, kde i poradíme jak vybrat nejlepší doménu.

Zaregistrovat doménu není žádný složitý proces, ale není možné to udělat všude. Bavíme-li se o .CZ doménách, lze je registrovat pouze u určených registrátorů, kterých je v České republice necelá dvacítka, nebo u subregistrátorů, kteří ale pouze využívají hlavní (necelou) dvacítku registrátorů, se kterými mají domluvenou spolupráci. Z pohledu uživatele, který chce doménu registrovat, ale není vůbec důležité, zda doménu registrujete přímo u hlavního registrátora nebo jeho smluvního partnera. Pro vás jsou rozdílné pouze ceny, za jaké vám konkrétní sub/registrátoři domény nabízejí.

Jak a kde doménu ověřit?

Jako první a nejdůležitější je zjistit, zda-li je vámi vybraná doména vůbec volná a je-li tedy možné ji registrovat. Téměř každý poskytovatel domén má na svém webu také formulář, přes který jednoduše zjistíte, zda-li je konkrétní doména obsazena či volná. Ověření je možné udělat také na webu společnosti CZ.NIC, která spravuje všechny .CZ domény a ověření dostupnosti domény také umožňuje.

Máte-li doménu ověřenou jako dostupnou, zbývá již jen najít poskytovatele s nejlepší cenou (*) a doménu u něj zaregistrovat. Jakmile doménu zaplatíte, resp. poskytovatel obdrží vaši platbu, doménu vám obratem zaregistruje a na rok je doména vaše a nikdo vám ji nesebere. Po roce budete poskytovatelem vyzváni, abyste doménu prodloužili. V případě, že doménu v určené lhůtě nezaplatíte, bude po několika týdnech opět uvolněna k dalšímu prodeji.

Rada na závěr

(*) Dovolte jeden TIP na závěr článku. Ceny .CZ domén se u poskytovatelů pohybují v rozmezí 100 – 350 Kč. Vzhledem k tomu doporučujeme vybírat spíše ověřené poskytovatele, byť za doménu zaplatíte více. Určitě je lepší investovat o 100 Kč více a být v klidu, než stovku ušetřit a mít zbytečné starosti.

Pokud si nevíte rady, rádi vám s výběrem vhodné domény a také samotnou registrací pomůžeme v rámci našich webdesignových služeb.

Naše reference
Propracovaná internetová stránka se zájezdy pro školy Kompletní redesign e-shopu s napojením na skladový systém Výroba e-shopu se stylovými dřevěnými doplňky
zobrazit další
Napsali o nás
Velmi děkujeme firmě BECORP za vstřícný přístup a profesionalitu se kterou vytvořila naše webové stránky. Budeme se těšit na další spolupráci a všem, kdo se teprve chystají na své webovky, můžeme BECORP doporučit. Byť mladý kolektiv, ale velmi fundovaný a milý přístup.
zobrazit další
Naši klienti
REALITY FLASH s.r.o.Ferratum Czech s.r.o.TS Plzeň a.s.Václav KoudelaVáclav KoudelaModul Servis s.r.o.Assessment Systems International s.r.o.idioma s.r.o.Fuji Koyo Czech, s.r.o.PRO TRAVEL CK s.r.o.
Blog o webdesignu
4. díl: Přehledný design aneb Jak rozjet nový internetový obchod

Poslední 4 týdny se vám pokoušíme sepsat ty nejdůležitější kroky, díky kterým dosáhnete se svým novým internetovým obchodem lepších výsledků. Dnes se opět podíváme na další, velmi důležitý prvek, kterým je vzhled a celkový design e-shopu. 3 vteřiny a pryč Jakmile se vám podaří přivést na stránku potenciálního zákazníka, je velmi důležité jej na stránce udržet a následně přimět k prodeji. A samotný design vašeho obchodu je v tomto směru velmi důleižtým aspektem. Dle studií stačí uživateli pouhé 3 vteřiny, aby se rozhodl, zda-li na www stránce ...

zobrazit blog - zobrazit novinky

POUŽÍVÁME COOKIES - OK